U bent nu hier: Skip Navigation LinksEVV Echt.nl > Over EVV > Historie > E.V.V.2010-2011

Vrijdag 20 augustus 2010 was het dan eindelijk zover. De nieuw gevormde Topklasse voor de beste 32 amateurclubs van Nederland ging van start.
Vooraf werd aan de betrokken clubs gevraagd wat de verwachtingenvoor het 1e seizoen waren. 80% gaf aan dat handhaven hun doestelling was.

Ook E.V.V. vond bij monde van trainer Jan Lauers, dat handhaven  zondermeer het uitgangspunt was. Jan wilde graag als 1e in het rechterrijtje eindigen (oftewel de 9e plaats).

Uiteindelijk eindigde E.V.V. ook op die 9e plaats. Conclusie : missie geslaagd !!

 

Toen E.V.V  op 29 juni aan de voorbereiding begon, konden de supporters een tiental nieuwe spelers begroeten. In de eerste voorbereidingsfase speelde E.V.V. een drietal mooie oefenduels tegen VVV Venlo, FC Volendam en Borussia Münchengladbach. Met name dat laatste duel werd een echte happening. E.V.V. stuntte door de Bundesligaclub met 2-1 te verslaan.
Op zondag 22 augustus speelde E.V.V. haar eerste duel in de Topklasse. In Groesbeek trof men Achilles’29, een van de kampioenskandidaten. Hoewel de thuisclub domineerde was het toch E.V.V. dat met de winst ging strijken. Dirk Jan Derksen was de maker van het enige doelpunt. Drie dagen later moest men alweer vol aan de bak. In het kader van de KNVB –beker ontving E.V.V. IJsselmeervogels, de algemeen amateurkampioen. En weer zorgden de blauwwitten voor een stunt : de Vogels werden met 2-1 verslagen. Dries Verbeemen maakte beide doelpunten.

Het waren zware dagen voor de spelers. In veertien dagen tijd moest men 5 duels afwerken. Drie dagen na de topper tegen IJsselmeervogels wachtte FC Oss. Een duel dat werd gespeeld zonder aanhang uit Oss. De degradant uit de Jupiler League was niet beter maar wel effectiever en pakte de drie punten (0-2).

Woensdag 1 september kwam met De Treffers een  volgende titelkandidaat op bezoek. De ruim 800 toeschouwers zagen een geweldige wedstrijd die uiteindelijk eindigde in een 1-1 gelijkspel.

Vervolgens begon E.V.V. aan een periode waarin winst en verlies elkaar afwisselden.
In de 3e bekerronde speelde E.V.V. een thuisduel tegen FC Eindhoven. Lange tijd leek E.V.V. kansloos. Maar een 1-3 achterstand werd tien minuten voor tijd goed gemaakt. E.V.V. rook de winst. De profs sloegen echter in de slotfase nog twee keer toe ( 3-5).
Opvallend was de wedstrijd op kermiszondag. E.V.V. trok naar Amsterdam en zorgde voor een stunt door AFC met 1-3 te verslaan.
Tot de winterstop bleef het wisselvallig. Jammer was wel dat de drie punten behaald bij Dijkse Boys (1-4) een tijdje later weer moesten worden ingeleverd. Dijkse Boys werd uit de competitie genomen.

Na de korte winterstop begon E.V.V. met een thuisduel tegen Achilles’29. Dit keer kwamen de mannen uit Groesbeek wel als winnaar uit de strijd. (0-2).

E.V.V. was langzaam afgezakt naar de degradatiezone. Maar zie: Vanaf zondag 23 januari begon E.V.V. aan een geweldige serie. In Groesbeek klopte men DE Treffers met 0-3 en vervolgens bleef E.V.V.  nog zeven wedstrijden op rij ongeslagen.
Een van de wedstrijden was wel  heel bijzonder. E.V.V. was door de KNVB gedwongen op Carnavalszaterdag te spelen. Men was vooraf erg sceptisch. Maar het bleek een voltreffer. Niet alleen werd FC Lienden met 3-2 verslagen, er waren ook nog eens zeker 500 toeschouwers aanwezig!

Met nog zes wedstrijden voor de boeg was E.V.V. al praktisch zeker van klassenbehoud. Een vijfde plaats leek zelfs haalbaar. Maar jammer genoeg begonnen de vele gele kaarten door te wegen en in de laatste zes duels werden nog slechts vier punten gepakt.

E.V.V. kan terugkijken op een prima start in de Topklasse. Veel gehoorde kreet is : “Het tweede seizoen is altijd het moeilijkste.” Maar : dit geldt dan natuurlijk voor de meeste clubs in de Topklasse !!